Estekisojen 13.9.2009 tehtävät ja lähtöjärjestys

Näytä edellinen aihe Näytä seuraava aihe Siirry alas

Estekisojen 13.9.2009 tehtävät ja lähtöjärjestys

Viesti kirjoittaja Mirkka lähetetty Su Syys 13, 2009 12:28 am

ESTEKISOJEN TYÖLISTA 13.9.2009









Tuomari, sihteeri, ajanotto, verryttelyn valvonta:



Emmi, Vileeni, Tea, Tiia





Liputtajat:



Tessa, Tea, Tuulikki





Ratahenkilöstö:



Miisa, Rosa, Elsa





Portin avaus ja kasojen keräys:



Martta, Heta





Puffetti & kanslia:



Mitja, Minka





Kuntoonlaiton ja riisumisen valvonta sekä selkäännousuapu ja tarkistus:



Karkki, Julle, Oona, Kirsi





SAMASTA TEHTÄVÄSTÄ VASTAAVAT, HUOLEHTIKAA JA SOPIKAA ENNEN KISOJEN ALKUA KESKENÄNNE NIIN ETTÄ KOKO AJAN ON RIITTÄVÄ MÄÄRÄ HENKILÖITÄ HOITAMASSA TEHTÄVÄÄ!





KAIKKI KILPAILIJAT (jotka eivät ole maksaneet hevosen vuokraa lähtömaksun lisäksi) OSALLISTUVAT RADAN MUUTTAMISEEN LUOKKIEN VÄLISSÄ JA KAIKKI JOTKA EIVÄT OLLEET EILEN RAKENTAMASSA RATAA OSALLISTUVAT SEN PURKAMISEEN KISOJEN JÄLKEEN !!!


ESTEKILPAILUJEN LÄHTÖJÄRJESTYS 13.9.2009




Luokka I 70 cm arv. 367.2 (ponit 60 cm, shettikset 40 cm)


I Verryttely alkaa klo 11.30, luokka alkaa klo 12




1. Miisa Kaivos – Milli´s Dicey

2. Oona Lylylahti – Milli´s Minty

3. Mitja Lehtonen – Milli´s Dicey


(esteitä korotetaan ja sarjaväliä muutetaan)

4. Elsa Tölli – Millin Onneli

5. Saija Lehti – Gervides Zebina

6. Emmi Paajala – Vuohimäen Silmu

7. Sonja Laaksonen – Renny Star

2. verryttely alkaa n. klo 13.00, luokka alkaa n. klo 13.30

8. Rosa Kotoaro - Millin Nokinen – verryttelee yksin ennen suoritustaan

9. Julia Keränen – Millin Nelli

10. Jenna Keränen – Vuohimäen Silmu

(esteitä korotetaan ja sarjaväliä muutetaan)

11. Johanna Wilen – Solera

12. Sonja Skriko – Ekebo Aurora

13. Tea Turunen – Sharlotta

14. Kata Huovinen - Indimus

15. Kirsi Partanen - Millin Onneli

16. Tuulikki Riikonen – Solera




Luokka II 80 cm arv. AM 5 (ponit 70 cm, shettikset 50 cm)


Verryttely alkaa noin klo 14.30, luokka alkaa noin klo 15.00





1. Rosa Kotoaro – Millin Nokinen – verryttelee yksin ennen suoritustaan

2. Julia Keränen – Millin Nelli

3. Kirsi Partanen – Millin Onneli

4. Emmi Paajala – Vuohimäen Silmu

(esteitä korotetaan ja sarjaväliä muutetaan)

5. Tuulikki Riikonen – Solera

6. Tea Turunen – Sharlotta

(esteitä lasketaan ja sarjaväliä muutetaan)

7. Mitja Lehtonen – Milli´s Dicey

8. Oona Lylylahti – Milli´s Minty


Luokka III 40 cm arv.A.2.0 (shettikset ja jyllanninhevoset J 20 cm)



Verryttely alkaa noin klo 15.45, luokka alkaa noin klo 16.15



1. Heta Karjalainen – Bella Slot

2. Tiia Venovirta - Pendoliina

3. Tuulikki Riikonen – Bella Slot

(esteitä lasketaan)

4. Tea Myllys – Milli´s Dicey

5. Tessa Myllys – Fantas Blue Bounty

6. Jenna Keränen – Vanilla girl af Jäboruder

7. Oona Lylylahti – Milli´s Owney

8. Miisa Kaivos – Milli´s Dicey


Luokka V Toukkaluokka


Verryttely alkaa noin klo 17.00, luokka alkaa noin klo 17.20





1. Martta Ikonen – Milli´s Minty

2. Minka Lehtonen – Fantas Blue Bounty



Kilpailut päättyvät NOIN klo 17.30, jonka jälkeen KAIKKI kilpailijat osallistuvat hevosten huoltoon (normaalien loppuhuoltojen lisäksi jalkojen kylmetys, hieronta, venyttely ym.), varusteiden siistimiseen ja paikoilleen laittamiseen sekä ne jotka eivät ole maksaneet hevosen vuokraa lähtömaksun LISÄKSI osallistuvat kisatehtävänsä lopettamiseen ja ne jotka eivät olleet eilen rakentamassa rataa osallistuvat myös radan purkuun, eli kilpailijat pääsevät lähtemään kotiin NOIN klo 18.30.


Mirkka
Ylläpitäjä


Näytä käyttäjän tiedot

Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Estekisojen 13.9.2009 tehtävät ja lähtöjärjestys

Viesti kirjoittaja Mirkka lähetetty Su Syys 13, 2009 12:30 am

Kertokaa jos löydätte virheitä niin korjaan!

Mirkka
Ylläpitäjä


Näytä käyttäjän tiedot

Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Estekisojen 13.9.2009 tehtävät ja lähtöjärjestys

Viesti kirjoittaja Emmi lähetetty Su Syys 13, 2009 10:52 pm

Yritän huomisen aikana kirjotella tulokset puhtaaks!
avatar
Emmi
Mestariratsu
Mestariratsu


Näytä käyttäjän tiedot

Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Estekisojen 13.9.2009 tehtävät ja lähtöjärjestys

Viesti kirjoittaja Emmi lähetetty Ma Syys 14, 2009 10:27 pm

Ja tässä tulokset:

Luokka I 70 cm (ponit 60 cm, shettikset 40 cm)

I. Mitja Lehtonen – Milli’s Dicey 0 vp 1:15.24, uusinta 0 vp 39:68
II. Miisa Kaivos – Milli’s Dicey 0 vp, 57,71, uusinta 0 vp 39:93
III. Sonja Laaksonen – Renny Star 0 vp 57:00, uusinta 0 vp 40:31
IV. Oona Lylylahti – Milli’s Minty 0 vp 1.10.90, uusinta 0 vp 48:87
5. Kata Huovinen – Indimus 0 vp 1.24:07, uusinta 0 vp 1:01.70
6. Rosa Kotoaro – Millin Nokinen 0 vp 51:95, uusinta 8 vp 35:62
7. Emmi Paajala – Vuohimäen Silmu 4 vp 50:41
8. Tuulikki Riikonen – Solera 8 vp 55:35
9. Elsa Tölli – Millin Onneli 8 vp 1:26.83
10. Kirsi Partanen – Millin Onneli 8 vp 1:28.71
11. Jenna Keränen – Vuohimäen Silmu 12 vp 1:59.13
12. Tea Turunen Sharlotta 32 vp 2:35:xx (Ajanotossa siis pientä hämminkiä, kun kello piti välissä seisauttaa...)
13. Johanna Wilen – Solera 32 vp 2:44.82
Julia Keränen – Millin Nelli HYLÄTTY
Saija Lehti – Gervides Zebina HYLÄTTY
Kilpailun ulkopuolelta: Terhi Skriko – Ekebo Aurora 28vp 4:51.20

Luokka II 80 cm (ponit 70 cm, shettikset 50 cm)

I. Oona Lylylahti – Milli’s Minty 0 vp 1:07.46, uusinta 0 vp 38:92
II. Mitja Lehtonen – Milli’s Dicey 0 vp 58:06, uusinta 0 vp 49:86
III. Rosa Kotoaro – Millin Nokinen 0 vp 58:98, uusinta 4 vp 36:64
4. Emmi Paajala – Vuohimäen Silmu 8 vp 1:06.76
5. Miisa Kaivos – Milli’s Dicey 8 vp 1:10.50
6. Tuulikki Riikonen – Solera 12 vp 42:31
7. Julia Keränen – Millin Nelli 12 vp 1:31.67
8. Tea Turunen – Sharlotta 16 vp 1:23.39
9. Kirsi Partanen – Millin Onneli 28 vp (Aika on taas hieman epäselvä, kun vissiin joku este piti välissä nostaa…)

Luokka III 40 cm (shettikset ja jyllanninhevoset 20 cm)

I. Tea Turunen – Vuohimäen Silmu 0 vp 44:86
II. Oona Lylylahti – Milli’s Owney 0 vp 1:04.21
III. Kirsi Partanen – Unita 0 vp 1:07.88
4. Tessa Myllys – Fantas Blue Bounty 0 vp 1:08.22
5. Tea Myllys – Milli’s Dicey 0 vp 1:08.39
6. Miisa Kaivos – Fantas Blue Bounty 0 vp 1:22.94
7. Jenna Keränen – Vanilla Girl af Jäboruder 4 vp 1:18.08
8. Tiia Venovirta – Pendoliina 8 vp 1:13.66
9. Tuulikki Riikonen – Bella Slot 12 vp 1:30.06
10. Heta Karjalainen – Bella Slot 16 vp 1:24.64

Loukka IV Toukkaluokka

I. Martta Ikonen – Milli’s Dicey 1:09.84
2. Minka Lehtonen – Fantas Blue Bounty 1:20.22


Korjailkaa jos on virheitä, nuo selästä suistuneet (mikä termi...) laitoin nyt noin, korjaa Mirkka jos ois pitänyt jotenkin toisin merkata.

Allekirjoittanut teki henk.koht virhepiste-ennätyksensä näissä kisoissa, mut mukava oli silti Silmulla mennä puolikylmiltään Smile Ens kisoissa huhujen mukaan shettikset on omissa luokissaan... Wink


Viimeinen muokkaaja, Emmi pvm Ti Syys 15, 2009 7:26 am, muokattu 1 kertaa
avatar
Emmi
Mestariratsu
Mestariratsu


Näytä käyttäjän tiedot

Takaisin alkuun Siirry alas

Korjaus

Viesti kirjoittaja wileni lähetetty Ti Syys 15, 2009 12:17 am

Tean aika Lotalla luokassa I oli 2.35.xx, eli ne oli 12. ja me Sarran kaa 13. Smile

wileni
Vierailija


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Estekisojen 13.9.2009 tehtävät ja lähtöjärjestys

Viesti kirjoittaja Emmi lähetetty Ti Syys 15, 2009 7:27 am

Okei, korjasin tonne. Oli paperis sillä kohtaa hieman epäselvä merkintä ajasta. Smile
avatar
Emmi
Mestariratsu
Mestariratsu


Näytä käyttäjän tiedot

Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Estekisojen 13.9.2009 tehtävät ja lähtöjärjestys

Viesti kirjoittaja Sponsored content


Sponsored content


Takaisin alkuun Siirry alas

Näytä edellinen aihe Näytä seuraava aihe Takaisin alkuun


 
Oikeudet tällä foorumilla:
Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa